Going. | Bulwar[t] Sztuki - kreatywne warsztaty rodzinne - Teatr Łaźnia Nowa

Bulwar[t] Sztuki - kreatywne warsztaty rodzinne

17:00 | Piątek, 19 lipca 2019
Teatr Łaźnia Nowa

Warsztat

Free

Free

Zapraszamy na twórcze zajęcia ukierunkowane na rodzinną pracę. Warsztaty taneczno-ruchowe, plastyczno-teatralne, konstruktorsko- scenograficzne, a nawet cyrkowe, wszystkie przygotowane tak, aby rozwijać kreatywność, uczyć pracy w grupie oraz wzmacniać więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Warsztaty wykorzystują potencjał teatru do rozwoju kompetencji miękkich, wyobraźni, alternatywnych sposobów relaksu. To prawdziwa gimnastyka dla naszego mózgu. Kopalnia aktywności przeciwdziałających nudzie i rutynie w rodzinie.

Rozkład jazdy:
5.07, godz. 17:00 | W domach z kartonu
12.07, godz. 17:00 | Tipi, czyli baza
19.07, godz. 17:00 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa
26.07, godz. 17:00 | Cuda z papieru
2.08, godz. 17:00 | GO & DRAW
11.08 | GO & DRAW (uwaga: wyjątkowo w niedzielę o 14:00!)
23.08, godz. 17:00 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa
30.08, godz. 17:00 | Cuda z papieru


5.07 - W DOMACH Z KARTONU - warsztaty z Agnieszką Polańską
Warsztaty dla dzieci 7+
-> Warsztaty konstruktorskie i plastyczno-scenograficzne

Czy zdarzyło Wam się kiedyś marzyć o posiadaniu własnego domku na drzewie? Jak mógłby wyglądać i co na pewno chcielibyście w nim umieścić? Na warsztatach spróbujemy stworzyć wspólnie nasz domek, a może nawet dom, wykorzystując do tego celu tekturowe pudełka, papier i kolorowe folie. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w ramach której wszyscy chętni będą mogli trochę się ubrudzić farbami lub markerami.


12.07 - TIPI, CZYLI BAZA - warsztaty z Agnieszką Polańską
-> warsztaty konstruktorskie i plastyczno-scenograficzne
Warsztaty dla dzieci 7+

Czy z bambusowych patyczków może powstać instrument, namiot, a może ważka? Wszystkich młodych duchem konstruktorów i projektantów zapraszamy na warsztaty, w których naszym podstawowym budulcem będą bambusowe patyczki. Będziemy wspólnie bawić się, próbując swoich sił w konstrukcjach w różnej skali w zależności od potrzeb i zainteresowań.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Polańska – projektantka, scenografka, graficzka. Związana z Teatrem Figur Kraków.


19.07, 23.08 - WAKACYJNA SZKOŁA CYRKOWA
Warsztaty bez ograniczeń wieku
Zapraszamy małych i dużych do Wakacyjnej Szkoły Cyrkowej. Nauka żonglerki i innych umiejętności cyrkowych rozwija koordynację, koncentrację, refleks i poczucie rytmu. Jest nie tylko sposobem na nudę, ale także aktywnością pomagającą w radzeniu sobie ze stresem. Jeżeli zastanawiacie się, jak przygotować swój mózg do wyzwań i kreatywnych zadań – zdradzimy Wam sekrety i patenty! Spróbujcie swoich sił w żonglowaniu piłkami i chustami, w kręceniu talerzykiem, chodzeniu na szczudłach czy w podrzucaniu poi i diabolo pod okiem specjalistów.

PROWADZĄCY:
Tomasz Krawczyk i Piotr Krawczyk – kuglarze, pedagodzy cyrku, sztukmistrzowie. Od urodzenia związani z Nową Hutą.


26.07, 30.08 - CUDA Z PAPIERU - warsztaty z Mateuszem Wróblem i Allą Maslovskayą
Warsztaty dla dzieci 4-8 lat
Warsztaty dadzą uczestnikom możliwość twórczej ekspresji, wykorzystania własnych pomysłów w praktycznym działaniu. Praca plastyczna pozwoli rozwijać umiejętności manualne dzieci oraz ich zdolność koncentracji. Wspólna animacja lalek uczy pracy w grupie. Na zajęciach w lipcu zrobimy lalki, a w sierpniu – roboty. Można więc przyjść na oba warsztaty!

PROWADZĄCY:
Alla Maslovskaya – reżyserka, aktorka, pedagożka teatru. Mistrzyni teatru cieni.
Mateusz Wróbel – aktor, animator kultury, lalkarz, z zamiłowania fotograf.


2.08, 11.08 - GO & DRAW - warsztaty ruchowe z Moniką Kiwak
Warsztaty dla dzieci 7-9 lat i dorosłych

Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując, można tańczyć? Czy tańcząc, można rysować? Warsztat GO&DRAW odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7–9 lat i zaprasza do aktywnego towarzyszenia opiekunów. Jest owocem fuzji improwizacji tańca współczesnego i ekspresji graficznej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzącą. Poruszamy się w plenerze, w wygodnym ubraniu i butach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy. Weźcie ze sobą wodę do picia.

PROWADZĄCA:
Monika Kiwak – magister filologii polskiej i wiedzy o teatrze, instruktorka tańca współczesnego. Zafascynowana anatomią i motoryką ruchu.


Na KREATYWNE WARSZTATY RODZINNE obowiązują zapisy drogą mailową: bulwart@laznianowa.pl.
Start zapisów na warsztaty lipcowe: 25.06.2019.
Start zapisów na warsztaty sierpniowe: 25.07.2019

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
kup bilet
więcej
  tworzony     agnieszka     umiescic     praktycznym     innych     mateuszem     uczestnikom     plastycznoscenograficznewarsztaty     roznej     rysowac     kopalnia     kartonu     oraz     soba     wrobel     zapisow     latwarsztaty     baza     doroslych     rysujac     wszystkich     wszystkie     scenografka     graficzka     polanskawarsztaty     diabolo     papier     pomagajaca     mailowa     wspolna     wakacyjna     warsztatach